دردسر اینستاگرامی برای هنرمند زن / پلیس تهران وارد عمل شد

فردی که در حراجی غیر مجاز هنر آثار یک زن هنرمند را فروخته بود در تهران دستگیر شد.

 رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری متهمی خبر داد که نشریات هنری شاکی را بدون اجاره وی حراج کرده بود.

به گزارش رکنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" اظهار داشت: خانمی با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد اشخاصی ناشناس در فضای مجازی نشریات هنری وی را منتشر و به فروش می رسانند و موجب وارد شدن خسارات مادی و معنوی فراوانی به اینجانب شده اند.

وی عنوان داشت: شاکی در ادامه اظهار کرد، بنده از اساتید هنر و مقالات هنری هستم و نشریات بسیار زیادی در عرصه آموزش به چاپ رسانده ام که روز گذشته متوجه شدم نشریات بنده در چندین صفحه اینستاگرام در حال خرید و فروش است و اشخاص متعددی با سوءاستفاده از نام و مجموعه های هنری بنده را در شبکه های اجتماعی می فروشند.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا در تحقیقات اولیه به دست آوردند، بیش از 3 صفحه اینستاگرامی با بیش از 35 هزار نفر دنبال کننده در این خصوص فعالیت دارد و روزانه تعدادی از آثار هنری شاکی با مبالغ مختلفی را در این صفحات به فروش می رسد.

این مقام سایبری افزود: با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا 2 تن از گردانندگان اصلی این صفحات در فضای مجازی شناسایی و متعاقب آن مخفیگاه متهمان در شمال تهران شناسایی وبا هماهنگی های قضائی هر دو متهم در مخفیگاهشان دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: متهمان با انتقال به پلیس فتا، پس از مواجهه با شاکی ضمن پذیرفتن بزه انتسابی گفتند باتوجه به استقبال زیاد مردم از آثار هنری شاکی صرفا با انگیزه کسب مال دست به این اقدام زدیم.

رئیس پلیس فتا به شهروندان توصیه کرد: طبق ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد ،همچنین شهروندان می توانند درصورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک موضوع را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟