کشف زمین خواری 29 هکتاری در فارس

با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فسا بیش از سه هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان از دست سودجویان خارج و به دولت بازگردانده شد.

به گزارش رکنا، رئیس اداره منابع طببیعی و آبخیزداری شهرستان فسا با اعلام این خبر گفت: طبق احکام صادره از مراجع قضایی با همکاری عوامل انتظامی پاسگاه زرجان و تلاش نیرو‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سه هکتار از اراضی ملی پلاک‌های گودگرازی و سلیمانپور بخش مرکزی این شهرستان رفع تصرف شد.

مجید کشاورزیان افزود: مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل با هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و تخریب عرصه‌های مرتعی و جنگلی قاطعانه برخورد خواهند کرد.

رفع تصرف ٢٢ هکتار از اراضی شهرستان داراب

همچنین با تلاش نیرو‌های منابع طبیعی ٢٢ هکتار از اراضی تصرفی منطقه مروارید شهرستان داراب از دست متصرفان آزاد و به بیت المال بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان داراب گفت: عملیات قلع و قمع در این اراضی با حضور دادستان و عوامل یگان امداد نیروی انتظامی اجرا شد و ۲۲هکتار از اراضی ملی که توسط سودجویان تصرف شده بود خلع ید شد و به انفال بازگشت.

علیرضا قاسمی افزود: حفاظت از انفال یک وظیفه شرعی و قانونی است و بی شک درک صحیح مردم در حفاظت از این عرصه‌ها و ممانعت از تخریب و تصرف غیرمجاز نشان از مسئولیت پذیری و حس تعهد آنان به زمین و طبیعت است.

رفع تصرف چهار هکتار از اراضی ملی در شهرستان اقلید

چهار هکتار از اراضی ملی پلاک آقاجان باصری شهرستان اقلید نیز از دست متصرفان آزاد شد و به آغوش بیت المال بازگشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید گفت: در این عملیات که با همکاری عوامل قضایی و نیروی انتظامی و ماموران منابع طبیعی بخش سده این شهرستان اجرا شد نهال‌های غیر مجاز کاشته شده در اراضی ملی قلع و قمع و منطقه پاکسازی و به حالت اولیه برگردانده شد.

اسحاق امیدوار اظهار داشت: با استقرار اکیپ‌های گشت و مراقبت تمام اراضی ملی مورد رصد و پایش شبانه روزی قرار دارد و با افراد سودجو که قصد دست اندازی به انفال و این عرصه‌های را داشته باشند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

او از مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی مراتب را به شماره‌های ١٣٩ و یا ١٥٠٤ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی، داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی و اقلید در فاصله ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟