مامور قلابی در داک پلیس کرمان

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان تصریح کرد: ماموران پایگاه اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی با انجام یکسری کار اطلاعاتی موفق شدند سرنخ هایی از یک متهم سابقه دار را به دست آورند و وی را هنگام ارتکاب جرم و با لباس نظامی دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: در عملیات ماموران پایگاه اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی، فردی که با جعل عنوان ماموران پلیس، اقدام به اخاذی از شهروندان می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش رکنا،  سرهنگ مهدی پورامینایی اظهار داشت: به دنبال دریافت اخباری مبنی بر این که فردی خود را به عنوان مامور معرفی کرده و با مراجعه برخی افراد از آنان مبالغی را اخاذی می کند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس کرمان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در همین راستا ماموران پایگاه اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی با انجام یکسری کار اطلاعاتی موفق شدند سرنخ هایی از یک متهم سابقه دار را به دست آورند و وی را هنگام ارتکاب جرم و با لباس نظامی دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به تحت تعقیب بودن این متهم تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی از وی مشخص شد که تا کنون بیش از 10 بار با استفاده از غصب عنوان مامور پلیس در شهرکرمان و شهرستان های تابعه مبالغی را از شهروندان اخاذی کرده است که تحقیقات برای شناسائی مالباختگان ادامه دارد.

سرهنگ پورامینایی در خاتمه با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی یادآور شد: چنانچه افرادی که خود را مامور سازمان های نظامی یا انتظامی معرفی می کنند و تقاضای بازرسی از شما یا منزلتان را دارند حتما از آنها کارت شناسائی درخواست و از مامور بودن آنها مطمئن شوید و به صرف داشتن تجهیزات پلیسی که چه بسا قلابی است فریب نخورید؛ سارقان مامورنما به دلیل تجربه مجرمانه و با استفاده از تجهیزات قلابی از سهل انگاری، غفلت و عدم مهارت شهروندان در تشخیص ماموران واقعی از افراد متقلب، سوء استفاده می کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟