کاهش جرایم با تحقیقات مقدماتی دقیق در صحنه جرم

به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار "حسین رحیمی" صبح امروز در جلسه قرارگاه نورزوی بیان داشت: در بحث کنترل جرایم بایستی نگاه جدی به پیشگیری از وقوع جرایم داشته باشیم تا شاهد کاهش جرائم در جامعه باشیم.

وی در خصوص مواجهه با وقوع جرایم احتمالی، بیان داشت: کارکنان پلیس بایستی آمادگی کافی در ارائه خدمات پلیسی و مقابله با هر نوع هنجار شکنی و تخلفات در جامعه داشته باشند و این امر مستلزم انجام دقیق و منظم ماموریت های محوله به پلیس است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اهمیت تحقیقات مقدماتی ضابطین دادگستری در بررسی صحنه جرائم مشهود و غیر مشهود، افزود: تحقیقات دقیق پلیسی، هوشیاری و آمادگی کارکنان، نقش موثری در شناسایی و دستگیری مجرم و مجرمان دارد و از تکرار و تعدد ارتکاب جرایم توسط مجرمان خواهد کاست.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه بررسی موشکافه در پرونده های ارجاعی به پلیس های تخصصی از جمله پلیس پیشگیری منجر به کاهش جرائمی مانند سرقت منزل، کیف قاپی و ... در جامعه خواهد شد، تصریح کرد: پلیس با هدف ارتقاء‌ کیفی خدمات رسانی و نیل به حفظ ارزش های جامعه، به اهداف خود که همان تامین آسایش و آرامش مردم است خواهد رسید.

سردار رحیمی با بیان اینکه حضور منظم و انضباط رفتاری و التزام به نظم سازمانی کارکنان پلیس، نظم و امنیت را در جامعه به نحو شایسته ای تأمین خواهد کرد، افزود: انضباط سازمانی، ایمان، اقتدار و هوشمندی چهار عنصر قدرت آفرین برای پلیس می باشد و زیبندگی کارکنان انتظامی را افزایش می دهد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: سرمایه و پشتوانه اعتماد مردمی به پلیس نتیجه تلاش و مجاهدات و فداکاری های چند 10ساله پلیس می باشد و در صورتی مردم به پلیس اعتماد خواهند کرد که پلیس در شناسایی پدیده های اجتماعی و برخورد با جرائم و آسیب ها، بهترین راهکار را ارائه و با مجرم برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟