مرگ 92 مازندرانی در حوادث کار مازندران

دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۹۲ مازندرانی از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه به علت حوادث کار جان باختند که که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال تغییری نداشت.

به گزارش رکنا، او افزود:بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی استان به ترتیب شهرستان بابل با ۱۲، آمل با ۱۱ و نور و ساری هر کدام با ۱۰ مورد بیشترین و شهرستان بهشهر با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

دکتر عباسی گفت: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۴۳ نفر، برق گرفتگی با ۲۴، اصابت جسم سخت با ۱۹، سوختگی با ۴ و سایر موارد با ۲ مورد در رتبه بعدی قرار دادند

.او افزود:بر اساس تفکیک ماه خرداد و مرداد هر کدام با ۱۳، اردیبهشت با ۱۲، تیر با ۱۰ مورد بیشترین و آبان با ۴ مورد کمترین آمار فوتی در آن گزارش شده است.

دکتر عباسی گفت: سنین ۴۱ تا ۵۰ سال با ۲۶ مورد بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۸ فوتی کمترین آمار را داشتند.

او با بیان اینکه از کل فوتی‌ها ۷۴ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند، گفت: ۷ نفر دارای ملیت غیر ایرانی هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۸۲۰ (۷۹۲ مرد و ما بقی زن) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷ درصد کاهش داشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟