نجات مرد تهرانی یخ زده در توچال

  کوهنوردی که در ارتفاعات توچال گرفتار شده بود نجات پیدا کرد.

به گزارش رکنا، منصور درجاتی مدیر کل مدیریت بحران استان تهران اظهار کرد: روز گذشته در دره مری توچال، بین ایستگاه پنج و جی چهار یک نفر از کوهنوردان موفق نشده بود که از مسیر خود بازگردد و راه را گم کرده بود. این فرد با برقراری تماس با تله کابین توچال درخواست کمک کرد، اما مکان یابی این فرد مرتبا در حال تغییر بود.

وی ادامه داد: این جستجو تا شب ادامه داشت، اما نتوانستیم تا آن زمان این فرد را پیدا کنیم که در نهایت علاوه بر تله کابین توچال از نیرو‌های هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و هیات کوهنوردی استان درخواست کمک کردیم و با کمک همه جانبه این نیرو‌ها در ساعات نیمه شب این فرد پیدا شد.

درجاتی گفت: دست‌ها و پا‌های این فرد دچار یخ زدگی شده بود، اما خوشبختانه زنده بود و تحویل عوامل اورژانس داده شد. دو نفر از آتش نشان هم در حین این جستجو گرفتار شده بودند که خوشبختانه آن‌ها نیز نجات داده شدند و این عملیات در سحرگاه امروز به پایان رسید.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران خاطر نشان کرد: کوهنوردان عزیز باید توجه داشته باشند که در فصل سرما و حتی غیر سرما نباید به صورت انفرادی به قصد کوهنوردی به ارتفاعات و قله‌ها رفت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟