جولان کرونای انگلیسی در اصفهان / 3 بیمار مشکوک شناسایی شدند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: امروز ۳ مورد فرد مبتلا که تست اولیه آن‌ها کرونای جهش یافته بود، شناسایی کردیم، این موارد به عنوان موارد قویاً مشکوک کووید جهش یافته محسوب می‌شود.

به گزارش رکنا ، آرش نجیمی اظهار داشت: امروز ۳ مورد فرد مبتلا که تست اولیه آن‌ها کرونای جهش یافته بود، شناسایی کردیم، این موارد به عنوان موارد قویاً مشکوک کووید جهش یافته محسوب می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: نمونه کرونای این افراد برای تأیید نهایی به تهران ارسال شده و حدس می‌زنیم تعداد این افراد که مبتلا به کرونای جهش‌یافته هستند، در استان خیلی بیشتر باشد.

 تغییرات رنگی کرونا در هفته آینده اصفهان

وی بیان کرد: با وجود اینکه وضعیت استان اصفهان در حال حاضر زرد است، امکان دارد در هفته آینده با یک تغییر رنگ اساسی به علت انتشار این نوع ویروس مواجه شویم.

وی با بیان اینکه شرایط استان فعلاً شرایط افزایشی نیست اما نشانه‌هایی که مشاهده می‌شود بسیار نگران‌کننده است، بیان کرد: ویروس جدید جهش‌یافته انگلیسی قدرت و سرعت انتقال بالاتری دارد و ابتلا در سنین پایین، شدت بیماری‌زایی و احتمال نیاز به تهویه مصنوعی و احتمال مرگ و میر بیشتر از ویژگی‌های این ویروس جدید است.

باید پروتکل ها را جدی تر گرفت

نجیمی با تأکید بر اینکه در حال حاضر باید بسیار جدی‌تر و با دقت بیشتر نسبت به قبل پروتکل‌ها را کنیم، خاطرنشان کرد: محدودیت‌سازی و کاهش ترددها، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟