آبروی پسر تهرانی نزد مادرش رفت / بازی آنلاین پسر نوجوان را وسوسه کرد

بازی آنلاین از پسر نوجوان تهرانی دزد ساخت.رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت خانمی جوان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد بیش از 480 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش بصورت غیرمجاز برداشت شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده ابتدایی تشکیل شده و رسیدگی به موضوع در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت. در بررسی پرینت حساب بانکی شاکی، مشخص شد مبلغ 480 میلیون ریال از طریق اینترنت بانک از حساب وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

وی افزود: مهندسان سایبری پلیس فتا پایتخت پس از انجام اقدامات مقدماتی و بهره گیری از روش های علمی و تخصصی متوجه شدند عملیات انتقال وجه از یک خط تلفن همراه متعلق به شاکی و توسط تلفن همراه خود شاکی صورت گرفته است.

گودرزی خاطر نشان کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ با تکمیل تحقیقات خود متهم که فرزند شاکی پرونده بود را شناسایی کرده و پس از تشریفات قضایی به پلیس فتا احضار کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: فرزند شاکی پس از حضور در پلیس با قبول بزه انتسابی اظهار داشت باتوجه به اینکه غرق در بازی های آنلاین شده بودم در یک فرصت مناسب تلفن همراه مادرم را برداشته و باتوجه به داشتن اطلاعات حساب بانکی اش اقدام به شارژ حساب کاربری خود به مبلغ 48 میلیون تومان در بازی های آنلاین کردم و از کار خود پشیمان هستم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: حتما رمزهای عبور خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و از در اختیار قرار دادن اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز و شماره کارت بانکی،رمز عبور همراه بانک و رمز اینترنت بانک به افراد دیگر خودداری کنند و در حفظ اطلاعات بانکی خود نهایت دقت را داشته باشند تا طعمه کلاهبرداری قرار نگیرند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir موارد را گزارش کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟