سقوط شهاب سنگ تقلبی در حیاط مدرسه + عکس

در حالی که پس از انتشار این تصاویر، ادعا شده که آن‌ها مربوط به سقوط یک شهاب سنگ در حیاط مدرسه است، ولی مدتی بعد مشخص شد که این ادعا درست نیست.

به گزارش رکنا، انتشار این تصاویر حتی کارشناسان کنجکاو ناسا را به تحقیق در مورد آن واداشت تا جایی که یکی از کارشناسان ناسا برای بررسی صحت و سقم ادعای مطرح شده با مدیر مدرسه تماس گرفت.

سقوط تقلبی یک شهاب سنگ در مدرسه

«مارک آلن»، مدیر مدرسه دولتی در مالاندا کوئینزلند در گفتگو با ۷NEWS گفت: «از سراسر جهان در مورد این تصاویر با ما تماس گرفتند. حتی یکی از کارشناسان ناسا با ما تماس گرفت تا گزارشی را برای مرکز فضایی کندی تهیه کند.»

انتشار این تصاویر در حالی خبرساز شد که بنا به گفته مدیر مدرسه مالاندا این سنگ سوخته جزئی از تکالیف درسی دانش آموزان بود. بنا به گفته آلن دانش آموزان وظیفه داشتند در این تکلیف گزارشی در مورد فرود یک شهاب سنگ، مصاحبه با شاهدان عینی و خدمات اضطراری ارائه شده تهیه کنند.

فرود یک شهاب سنگ در حیاط مدرسه استرالیایی ها

آلن با اشاره به اینکه فکر نمی‌کرد این تصاویر به این اندازه در فضای مجازی سر و صدا کند، گفت: این تکلیف کمی سرگرم کننده بود، اما هیجان ایجاد شده برای آن نیز بسیار جالب‌تر بود. اینجا شهری کوچک است و ما انتظار نداشتیم این تصاویر به این اندازه داغ شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟