کلاهبرداری میلیاردی در پوشش صرافی آنلاین جعلی

به گزارش رکنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت: شخصی در پلیس فتا پایتخت حاضر شد و عنوان کرد قصد انتقال مبالغی به حساب فردی در یک کشور خارجی را داشتم که پس از واریز وجه متوجه کلاهبرداری شدم که در این راستا پرونده اولیه تشکیل شد.

این مقام انتظامی گفت: شاکی در ادامه اظهارات خود عنوان کرد قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را داشتم و در این خصوص در فضای مجازی جستجو کردم و با فردی ناشناس که خود را مالک یک صرافی آنلاین بزرگ معرفی کرد آشنا شدم و مقرر شد مبلغ دو میلیارد ریال برای وی واریز کنم و در کشور مقصد وجه را برای بنده حواله کند که پس از واریز وجه دیگر پاسخی از وی دریافت نکردم.

کلاهبرداری دو میلیاردی در پوشش صرافی آنلاین

وی افزود: افسران سایبری پلیس فتا تهران بزرگ رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار دادند و متوجه فعالیت یک مجرم اینترنتی در پوشش یک صرافی آنلاین در شبکه های اجتماعی شدند و با اقدامات تخصصی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی موفق به شناسایی مجرم در فضای مجازی شده و با اقدام فنی هویت وی برای پلیس آشکار شد.

گودرزی عنوان کرد:کارشناسان پلیس فتا پایتخت،این شیاد سایبری را پس از تشریفات قضایی طی یک اقدام پلیسی در یکی از شهرهای حاشیه تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل کردند.

این مقام مسئول اظهار داشت: متهم ابتدا قصد گمراه کردن پلیس را داشته که در نهایت در مواجهه با ادله جمع آوری شده به جرم خود اعتراف کرد و گفت با جعل هویت یک صراف آنلاین و با تبلیغات گسترده اقدام به کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی می کردم.

جعل هویت و کلاهبرداری میلیاردی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و تبریک به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به شهروندان توصیه کرد: قبل از انجام مبادلات مالی حتماً از مجوزهای لازم انجام دهنده اطمینان حاصل کنید و به نام و نشانی آنها در فضای مجازی اکتفا و اعتماد نکنید و نقل و انتقال های خود را از طریق بانک ها،موسسات مالی اعتباری و یا صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین با ما درمیان بگذارید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.--

آیا این خبر مفید بود؟