مرد قروه ای در 47 سالگی نامش ماندگار شد / او زندگی اهدا کرد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: اهدای اعضای بدن یک جوان ۴۷ ساله قروه‌ای دچار عارضه مرگ مغزی ، به چند بیمار نیازمند عضو، جانی تازه بخشید.

به گزارش رکنا، صدیق جدیدالاسلامی با بیان اینکه خانواده این جوان مرحوم، دومین اهداکننده عضو استان در سال جاری هستند، افزود: این جوان فوت شده، ۴۷ ساله اهل سریش آباد از توابع شهرستان قروه بود که سطح هوشیاری وی بر اثر سکته مغزی کاهش یافته و دچار ضایعه مرگ مغزی شده بود اعضای بدن وی با رضایت خانواده اهدا شد.

جدیدالاسلامی با بیان اینکه مردم قروه همواره از پیشگامان اهدای عضو هستند، افزود: این اقدام خداپسندانه بار دیگر ایثار و گذشت را معنا بخشید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از سال ۸۹ تاکنون اعضای بدن ۴۲ بیمار کردستانی دچار مرگ مغزی، به بیماران نیازمند اهدا شده است گفت: به دلیل محدودیت‌های کرونایی مورد اخیر، دومین اهدای عضو امسال در استان است.

جدید الاسلامی با بیان اینکه اعضای بدن این فرد دچار مرگ مغزی جان چندین نفر را از مرگ حتمی نجات داد، افزود: عمل جداسازی اعضا و پیوند در بیمارستان سینای تهران انجام شد.

وی اضافه کرد: متقاضیان دریافت کارت اهدای اعضا می‌توانند با مراجعه به سامانه www.ehda.ir فرم ثبت نام اهدای عضو را تکمیل کنند و با در دست داشتن نمونه پرینت شده کارت اهدای عضو برای دریافت کارت اصلی مراجعه کنند.

اعضای قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه‌ها و برخی بافت‌های بدن از جمله پوست، و همچنین قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟