نجات جان یک کوهگرد در ارتفاعات الیگودرز

 "محمد قدمی" معاون امداد و نجات جمیعت با اعلام این خبر گفت: صبح پنجشنبه ١۶ بهمن‌ماه یکی از اهالی روستای کیورز به قصد یافتن داروهای گیاهی در ارتفاعات تمندر شهرستان الیگودرز عازم کوهستان می‌شود که به دلیل تاریکی هوا، شدت سرما و ضعف عمومی از ادامه را باز می‌ماند.

با توجه به عدم مراجعه به منزل خانواده وی با همکاری دهیار با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان لرستان تماس می‌گیرند بلافاصله با هماهنگی رئیس شعبه تیم پیشرو امداد و نجات پایگاه امداد و نجات بین‌شهری به محل موردنظر اعزام و عملیات جستجو و نجات را شروع می‌کنند.

به گزارش رکنا، محمد قدمی در ادامه گفت: متأسفانه فرد کوه گرد گوشی تلفن همراه خود را گم کرده و خانواده وی پس گذشت پاسی از شب با جمعیت هلال‌احمر تماس گرفته بودند به طوری که غلامرضا لونی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان الیگودرز به همراه٢٠نفر از نیروهای محلی و یک تیم امداد و نجات کوهستان پس از ۶ ساعت تلاش و رسیدن به قله فرد موردنظر را پیدا نموده و پس از انجام اقدامات اولیه نجات فرد گرفتار شده را به پایین‌دست کوه انتقال دادند.

گفتنی است این عملیات جستجو و نجات کوهستان سحرگاه روز جمعه ١٧بهمن‌ماه با موفقیت به پایان رسید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟