احتمال شروع خیز جدید کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش رکنا،دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 115 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 29 بیمار کرونایی قطعی بوده و 11 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
وی افزود: روند افزایشی موارد مثبت، بستری و بستری در بخش مراقبت های ویژه در استان شروع شده است که احتمالا شروع خیز جدید در استان می باشد.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 23 هزار و 536 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
دکتر یزدانپناه اذعان داشت: امروز 644 نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که حدود 17 درصد موارد مثبت بودند وعمده موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی و گچساران هستند.
وی افزود: درصد موارد مثبت در شهرستانهای کهگیلویه، گچساران و بویراحمد بیشتر از سایر نقاط استان می باشد. با توجه به اینکه عمده جمعیت استان در 3 شهرستان فوق سکنی دارند لذا در صورت عدم رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی بزودی وضعیت این سه شهرستان نارنجی خواهند شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: وضعیت کرونا در استان بسیار ناپایدار است و هم اکنون شاهد افزایش تعداد بیماران بستری هستیم که کنترل این روند مستلزم رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم حضور در اجتماعات و پرهیز از سفر و حضور در مکان های پرخطر است.
وی تاکید داشت: لازم است کسانی که نشانه های بیماریهای ویروسی را دارند به مراکز نمونه گیری 16ساعته در استان مراجعه نمایند تا از آنها تست کووید 19 گرفته شود .آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟