کشف 6 مزرعه استخراج بیت کوین در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای اخیر ۶ مرکز استخراج بیت کوین در سطح شهرستان زاهدان شناسایی و جمع‌آوری شد.
خلیل عوض‌زاده  در زاهدان اظهارداشت: در روزهای اخیر در راستای مدیریت کاهش مصرف برق جمع‌آوری ماینرهای استخراج ارز دیجیتال در دستور کار قرار گرفته و در این راستا 6 مرکز استخراج رمز ارز "بیت کوین" در سطح شهرستان زاهدان شناسایی و جمع‌آوری شده است.
به گزارش رکنا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 150 دستگاه استخراج یا به اصطلاح عامیانه "ماینر" در این مراکز ضبط شده، افزود: متاسفانه استفاده غیرمجاز از ماینرها سهم قابل توجهی در افزایش مصرف برق و وارد آمدن فشار به نیروگاه‌های تولید برق دارند.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای امور برق سطح استان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال و به اصطلاح "فارم‌ها" را در دستور کار دارند و از مردم هم در این زمینه درخواست همکاری داریم و از طرفی پاداش تا سقف 20 میلیون تومان برای معرفی کنندگان فارم‌های غیرمجاز تعیین کرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حال حاضر ساز و کار اخذ مجوز جهت راه‌اندازی مراکز مجاز استخراج رمز ارزهای دیجیتال در کشور فراهم شده و توصیه می‌شود علاقه‌مندان این زمینه از طیرق قانونی اقدام کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟