آزادی 138 زندانی جرائم غیر عمد در قزوین

به گزارش رکنا،  در آئینی از طریق ارتباط مستقیم تصویری همزمان با سراسر کشور، امروز ۲ آزادی ۱۳۸ زندانی جرائم غیر عمد در قزوینهزار زندانی جرائم غیر عمد از زندان رهایی یافتند.

مدیر ستاد دیه استان قزوین در این آئین که در محل سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد گفت: ۱۳۸ زندانی جرائم غیر عمد از ابتدای امسال تا آذر ماه با مشارکت و همکاری مؤثر شکات و همچنین دستگاه قضایی، بسیج حقوقدانان، ستاد دیه و خیران از زندان قزوین آزاد شدند.

مهدی عبدیان ، مجموع بدهی این افراد را ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برشمرد و افزود: ۴۰ درصد از این رقم، با گذشت شاکیان و مابقی از طریق اعصار، اعطای وام بانک عامل، خیران و ستاد دیه استان پرداخت شد و زندانیان از بند زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه تلاش برای آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد با وجود پرونده‌های قدیمی و با تعداد شاکی زیاد، بیشتر شده است، گفت : در مدت کمتر از ۴ ماه (مرداد تا آذر) ۱۰۸ زندانی از زندان آزاد شدند که ۱۷ نفر از آن‌ها مددجویانی هستند که از سال‌های ۹۱ تا ۹۵ وارد زندان شده بودند.

عبدیان افزود : تلاش ستاد دیه و مجوعه‌های دست اندرکار آزاد سازی زندانیان ، این است که تا پایان سال جاری، هیچ زندانی جرایم غیر عمد زیر ۱۰۰ میلیون تومان در زندان نباشد.

مسئول بسیج حقوقدانان استان قزوین نیز در این آئین از فعالیت در سه حیطه کاری خبر داد و گفت: اخذ رضایت از شکات، سرکشی به خانواده‌های متضرر با هدف انجام مشاوره حقوقی و معرفی وکیل معاضدتی و برگزرای اردوی جهادی با هدف ارائه خدمات پزشکی تخصصی به مددجویان زندانی از جمله اقداماتی است که به جد به آن پرداخته می‌شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟