کلاهبرداری میلیاردی در پوشش پیش فروش خانه در اراک

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری کلاهبرداری حرفه‌ای که در پوشش فروش آپارتمان‌های در حال ساخت، در حدود 140 میلیارد ریال از شهروندان اراکی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش رکنا، حسن مفخمی شهرستانی  بیان داشت: با اعلام گزارش‌هایی از کلاهبرداری صورت گرفته از چند شهروند اراکی با تشکیل یک کارگروه ویژه، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص که این فرد کلاهبردار با جلب اعتماد تعدادی از شهروندان و معرفی خود به عنوان فردی که در امر ساخت و ساز مجتمع‌های آپارتمانی فعالیت می‌کند، با تنظیم قولنامه‌های صوری، تعدادی آپارتمان درحال ساخت را در یکی از شهرک‌های مسکونی شهرستان اراک پیش فروش کرده و با فروش هر واحد آپارتمانی به چندین نفر، مبلغ 140 میلیارد ریال از خریدان دریافت کرده و متواری شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: با شناسایی هویت این فرد و با استعلام‌های صورت گرفته از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد که او دارای چندین فقره سوابق مختلف کیفری از قبیل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر، محکومیت مالی، سرقت اتومبیل و ... است.

سردار مفخمی شهرستانی با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار داشتن این کلاهبردار حرفه‌ای خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس استان سرانجام با تلاش‌های شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مناسب، در نهایت موفق به شناسایی محل اختفای این فرد در شهرستان بندرعباس شدند.

این مقام مسئول یادآور شد: مأموران پس از اخذ نیابت قضائی در عملیاتی، متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان مرکزی منتقل کردند.

سردار مفخمی شهرستانی در پایان با تأکید بر مراقبت شهروندان در انجام هر گونه داد و ستد تصریح کرد: متهم دربازجویی‌های تخصصی و فنی کارآگاهان به 11 فقره کلاهبرداری به ارزش تقریبی 140 میلیارد ریال در پوشش پیش فروش هریک از واحدهای آپارتمانی به چندین نفر از شهروندان اعتراف کرد و در نهایت با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟