کارمند بیمارستانی در آمریکا به خاطر فاسد کردن عمدی دوزهای واکسن کرونا دستگیر شد

به گزارش رکنا، بیمارستان Aurora Medical Center-Grafton در ایالت ویسکانسین آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد یکی از کارکنان این بیمارستان پس از برداشتن غیرقانونی دوزهای واکسن مدرنا از یخچال کلینیک اخراج و دستگیر شده است.

این بیمارستان در ابتدا «خطای انسانی» را عامل این حادثه عنوان کرد اما پس از بررسی‌های بیشتر اعلام شد که کارمند مذکور از روی عمد واکسن‌ها را برداشته و دیگر برنگردانده است. در پی این حادثه بیش از ۵۰۰ دوز واکسن کرونا مدرنا به دلیل بیرون نگه داشته شدن از یخچال دور انداخته شد. این واکسن حداکثر تا ۱۲ ساعت می‌تواند دمای اتاق را تحمل کند ولی برای نگهداری طولانی مدت باید بین دمای ۲ تا ۸ درجه سلسیوس یا دمای یک یخچال معمولی قرار گیرد.

اقدام وحشتناک کارمند بیمارستان با واکسن های کرونا

مسئولین بیمارستان Aurora می‌گویند کارمند مذکور پس از بازجویی‌ها اعتراف کرده در دو مرتبه بین ۲۴ دسامبر و روز کریسمس واکسن‌ها را از یخچال بیمارستان سرقت کرده است. به گفته آن‌ها ۵۷ نفر در روز ۲۶ دسامبر در این بیمارستان واکسینه شده‌اند اما به خاطر بیرون ماندن واکسن‌ها از یخچال به مدت چند ساعت، واکسن فاسد شده و احتمالاً کم اثر را دریافت کرده اند. مسئولین بیمارستان این ۵۷ نفر را در جریان قرار داده و می‌گویند در حال حاضر سندی مبنی بر ضرر داشتن تزریق واکسن فاسد در دست نیست.

متهم اصلی پرونده که نامش فاش نشده در حال حاضر در بازداشتگاه به سر برده و با اتهاماتی همچون به خطر انداختن امنیت دیگران و تجویز داروی تقلبی روبروست. پلیس ارزش واکسن‌های دور ریخته شده را بین ۸ تا ۱۱ هزار دلار تخمین زده است. FBI و سازمان غذا و داروی آمریکا همچنان در حال بررسی این پرونده هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟