حدود نیمی از تصادفات تهران شب‌هنگام اتفاق می‌افتد

به گزارش رکنا،  سرهنگ «سید ابوالفضل موسوی‌پور» روز چهارشنبه افزود: هنگام شب‌ دیدِ راننده یک ششم دید وی در روز است، پس راننده باید ۱۵ کیلومتر سرعت خود را نسبت به روز کاهش دهد تا در مواجه با خطرات بتواند عکس العمل مناسبی داشته باشد.

وی ادامه داد: در خصوص معابر شهری که هر لحظه امکان تردد عابر پیاده وجود دارد بحث دیدن و دیده شدن برای پلیس بسیار مهم است و در تاریکی شب‌، روشنایی معابر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه علت وقوع بیشتر تصادفات بحث تاریکی و سرعت است که بعد از جذب بار ترافیکی شامگاهی روی می‌دهد، اظهار کرد: ۵۶ درصد از تصادفات ما در محورهای بزرگراهی اتفاق می‌افتد؛ ۶۴ درصد تصادفات محور امام رضا(ع) از «گردنه تنباکویی» تا «سه‌راه سیمان» نقص روشنایی دارد.

موسوی‌پور افزود: بحث قطعی برق بسیار مهم است و در محور امام رضا(ع) که ۶۴ درصد تصادفات آن در شب‌ روی می‌دهد بخاطر اهمیت روشنایی است و در بخش تصادفات جرحی و فوتی که چند روز قبل روی داد این مساله بیشتر نمایان شد.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: همچنین این موضوع مطرح شده است که روشنایی معابر می‌تواند تصادفات را تا حد زیادی کاهش دهد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟