دستگیری 26 متخلف در شاهرود دستگیر شدند

به گزارش رکنا، محمدرضا کشاورزیان  ضمن بیان اینکه طی ۹ ماهه سال جاری ۲۶ مورد قاچاق انواع چوب در این شهرستان شناسایی‌شده است، ابراز داشت: در این راستا ۲۶ نفر از افراد متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی از کشف ۸۰۰ اصله چوب تاغ در شاهرود خبر داد و افزود: اگرچه ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست و منابع طبیعی قابل جبران نیست اما این افراد متخلف بالغ‌بر هشت میلیارد و ۴۴۷ میلیون و ۱۶۸ هزار ریال جریمه شدند که این مبلغ به‌حساب خزانه دولت واریزشده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه ۱۸ تن انواع چوب نیز توسط حفاظت اداره منابع طبیعی کشف‌شده است، ابراز داشت: باید گفت اکثریت این قاچاق چوب بیشتر از خودروهای عبوری به مقصد استان‌های هم‌جوار مورد کشف و شناسایی قرارگرفته است.

کشاورزیان بابیان اینکه یگان حفاظت منابع طبیعی مناطق بیابانی و جنگلی را تحت نظارت خود دارد، تصریح کرد: برای مقابله با پدیده بیابان‌زدایی اقدامات بسیاری ازجمله کاشت درختچه‌های تاغ در مزج، جیلان، سطوه و بی ارجمند انجام‌شده است و همچنان این طرح‌ها ادامه دارد.

وی افزود: علاوه بر کاشت درختچه تاغ، مدیریت هرز آب، کمربند حفاظتی، عملیات بیولوژیک در ۴۷۵ هکتار از حوزه‌های آبخیز شهرستان، کپه کاری، بذرپاشی و غیره صورت گرفته است که خوشبختانه مردم جوامع محلی در اجرای این طرح‌ها مشارکت بسیار خوبی دارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟