ماجرای چک‌های تقلبی و فرش‌های میلیاردی در کرج / رازی که پلیس فاش کرد

به گزارش رکنا، سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: در پی دریافت یک فقره نیابت قضایی از استان قم مبنی بر کلاهبرداری از مغازه‌های فرش فروشی در شهر قم پیگیری موضوع و شناسایی افراد کلاهبردار در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی البرز در خصوص جزئیات کلاهبرداری‌ های انجام شده، افزود: افرادی در پوشش خریدار فرش و تابلو فرش‌های نفیس به مغازه‌های فرش فروشی در سطح شهر قم مراجعه و اقدام به خرید تعداد زیادی فرش‌ها و تابلو فرش‌های نفیس و ابریشمی با ارائه چک‌های تقلبی می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: تحقیقات اولیه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی قم در حال انجام بود که بنا به اظهارات تعدادی از شکات که متوجه شده بودند فرش‌های آن‌ها در سایت خرید و فروش کالا برای فروش عرضه شده است با هماهنگی‌های انجام شده با فروشنده قرار گذاشته شد و خریدار برای تحویل فرش‌ها آدرس مکانی در شهر کرج را داد.

او افزود: بنابراین پلیس آگاهی استان البرز با دریافت نیابت قضایی تحقیقات را در این خصوص آغاز و با بررسی سایت‌های خرید و فروش کالا و بر اساس اظهارات مال باختگان و با انجام اقدامات گسترده پلیسی سرنخی از متهمان را در منطقه رجایی شهر کرج کشف کردند.
سرهنگ نادربیگی گفت: کارآگاهان به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از چندین ساعت تحت نظر قرار دادن مخفیگاه متهمان، در یک عملیات غافلگیرانه ۳ نفراز آن‌ها را دستگیر و دربازرسی از آن جا تعداد ۸ تخته فرش ابریشمی کشف کردند.

او افزود: متهمان ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر خرید فرش و تابلو فرش‌های نفیس با استفاده از چک جعلی اذعان داشتند که فرش‌ها را برای خرید در سایت‌های رسمی خرید و فروش کالا می گذاشته اند و تعدادی را نیز به تهران منتقل و داخل یک انباری مخفی کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که بر اساس نظر کارشناسان ارزش اموال کشف شده ۲۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهمان برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان قم منتقل شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟