آزادی175  زندانی جرائم غیرعمد در همدان

به گزارش رکنا،  یداله روحانی منش ,مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار کرد: ۱۳۰ زندانی دارای محکومیت مالی، ۳۵ زندانی مهریه، ۶ زندانی ناتوان در پرداخت مهریه و چهار زندانی دیه ناشی از حوادث، در ۹ ماهه سال جاری به آغوش خانواده بازگشتند.

او با بیان اینکه ۱۶۷ تن از زندانیان آزاد شده در ۹ ماهه امسال مرد و هشت تن از آن ها زن هستند اضافه کرد: مجموع بدهی زندانیان آزاد شده بیش از ۴۷۴ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: با تلاش ستاد دیه و رایزنی های صوت گرفته ۱۳۲ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال از بدهی زندانیان را شاکیان پرونده بخشیدند.

روحانی منش گفت: بیش از ۲۰ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال از این بدهی را زندانیان پرداخت کردند و چهار میلیارد و ۷۹۵ میلیون ریال از آن نیز از صندوق تامین خسارت های بدنی تامین شد.

او افزود: با توجه به پایین بودن درآمد زندانی و خانواده آن ها و ناتوانی در پرداخت کل بدهی به صورت یک‌جا، افزون بر ۲۳۹ میلیارد و ۸۹۹ میلیون ریال از این بدهی هم قسط بندی با همان «اعسار به تقسیط» شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: کمک پرداختی برای پرونده های مالی و دیه ۴۴ میلیارد و ۳۵ میلیون ریال و وام پرداختی توسط چهار بانک ملی، ملت، تجارت و صادرات ۳۳ میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال بوده است.

روحانی منش ادامه داد: تعدادی از زندانیان در مناسبت های مذهبی از جمله میلاد پیامبر(ص) با کمک ستاد دیه و خیران نیک اندیش آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

او اضافه کرد: شماری از خیران همدان با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت پرهیز از تجمع، مبلغ پیش بینی شده برای نذری یا هزینه ترحیم و سالگرد را به آزادی زندانی اختصاص دادند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟