دستگیری یک‌هزار و 238 جاعل و کلاهبردار در آذربایجان‌غربی

 رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یک‌هزار و ۲۳۸ نفر جاعل و کلاهبردار در ۹ ماه امسال دستگیر شده اند.

به گزارش رکنا، سرهنگ سامان غنی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۷۳۸ نفر کلاهبردار و ۵۰۰ نفر نیز جاعل هستند.

وی اضافه کرد: ۹۷ درصد از پرونده های جعل و ۹۵ درصد پرونده های کلاهبرداری در آذربایجان‌غربی منجر به کشف و دستگیری متهمان شده است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: در رده بندی جعل اسکناس و اوراق بهادار با ۳۵ درصد، جعل اسناد و مالکیت با ۲۹ درصد و جعل مدارک شناسایی و هویتی با ۱۵ درصد از لحاظ جرائم را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ غنی زاده گفت: در حوزه کلاهبرداری نیز خرید و فروش مال غیر شامل املاک و وسایل نقلیه با ۷۳ درصد کلاهبرداری تلفنی، برداشت از حساب متقلبانه با ۱۹ درصد و امور بازرگانی و تجاری با ۹ درصد بیشترین جرم های اتفاق افتاده در آذربایجان غربی بوده است.

به گزارش ایرنا، جعل و کلاهبرداری از جمله مهمترین جرایم کشف شده در کشور است که علاوه بر جنبه خصوصی، جنبه عمومی نیز دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟