دستگیری شکارچیان پرندگان کمیاب در نایین

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین در شرق استان اصفهان از دستگیری ۲ شکارچی غیر قانونی پرندگان شکاری و کمیاب در این خطه خبر داد.

به گزارش رکنا، علیرضا رضایی روزیکشنبه گفت که متخلفان درپی مشاهده یک دستگاه خودرو سواری مشکوک به تخلف شکار و صید درجاده چوپانان به نایین توسط یگان حفاظت محیط زیست شناسایی شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی با کلانتری چوپانان و با بازرسی از خودرو یاد شده، آلات و ادوات زنده‌گیری پرندگان شکاری کمیاب به‌همراه یکدستگاه دوربین دوچشمی، لاشه ۴ قطعه باقرقره ،یک قطعه کبوتر یک قطعه فنچ کشف و ضبط شد .

رضایی ادامه داد: مدارک و مستندات به‌دست آمده نشان داد افراد دستگیر شده از قاچاقچیان حرفه‌ای زنده‌گیری پرندگان شکاری هستند که پرونده آنان به دادگستری ارجاع شد.

پناهگاه حیات وحش عباس آباد در ۱۹۰ کیلومتری نایین با وسعتی افزون بر ۳۲۰ هزار هکتار، زیستگاه انواع وحوش و پرندگان در شرق استان اصفهان است.
تاکنون ۴۳ گونه مختلف پستاندار، ۳۲ گونه خزنده، ۸۶ نوع پرنده بومی و ۱۷۵ گونه پرنده مهاجر و فصلی در این منطقه شناسایی شده است.
این پناهگاه در زمره زیستگاه‌ گونه در معرض انقراض و کمیاب یوز پلنگ آسیایی به شمار می‌رود.
شهرستان نایین با بیش از ۳۹ هزار نفر جمعیت در۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟