پرواز بجنورد به فرودگاه مهرآباد بازگشت / شرایط آب و هوایی مانع فرود شد

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد اظهار داشت: پرواز امروز بجنورد به علت کاهش دید خلبان نتوانست در فرودگاه بجنورد فرود بیاد و به همین علت از آسمان این شهر به تهران بازگشت.

به گزارش رکنا، محمدابراهیم قدمگاهی افزود: برنامه خروج از تهران این ایر لاین ساعت ۶ و ۱۰ دقیقه و ورود به بجنورد ساعت هفت و ۴۵ دقیقه بوده است.

وی گفت: در دو هفته گذشته بیشتر پروازها در مسیر تهران - بجنورد به علت وجود مه و شرایط نامناسب آب و هوایی در بجنورد لغو شد و یا از آسمان مرکز استان خراسان شمالی به تهران بازگشت.

به گفته مسوولان فرودگاه بجنورد، با توجه به اینکه ساعت برقراری برخی پروازهای این فرودگاه صبح زود است که بعضا شرایط نامساعد هوا باعث لغو آن می شود، تغییر زمان پروازها در دستور کار فرودگاه بجنورد قرار گرفته است.

برنامه پروازی فصل زمستان روزهای شنبه و سه شنبه که جزو ایام پیک سفر هوایی است خروج از تهران ساعت ۶ صبح است که با توجه به شرایط آب و هوایی مرکز استان و همچنین موقعیت فرودگاه بجنورد بیشتر پرواز ها لغو می شود.

ماهان و شرکت های آسمان و ایران ایر در اسفند ۹۸ و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه های پروازی خود را لغو کرده بودند اما در فصول پاییز و زمستان نیز بخش زیادی از برنامه های پروازی این فرودگاه به علت شرایط نامناسب آب و هوایی لغو می شود.

فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی در هفته میزبان هشت برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و آسمان است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

هم اکنون وضعیت جوی بجنورد ابری همراه با مه در برخی محورهای کوهستانی استان است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟