دستگیری کلاهبردار 40 میلیاردی وام مسکن در تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، گفت: با تلاش افسران این پلیس فردی که در پوشش وام مسکن 40 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.
به گزارش رکنا ، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" بیان داشت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده مشابه با موضوع کلاهبرداری از مرجع قضائی و متواری بودن متهم آنها، شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی در دستور کار قرارگاه جلب محکومان و متهمان متواری پلیس پیشگیری قرار گرفت.
وی گفت: چکیده پرونده نشان از این داشت، متهم با ساخت یک اکانت اینستاگرامی به صورت اینترنتی و غیره، مبالغی را به بهانه اخذ وام بانک مسکن از شهروندان دریافت کرده و همچنین با دریافت اسناد مربوط به ملک به عنوان ضمانت وام، آنها را جعل و به سایر افراد فروخته بود.
رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه مخفیگاه کلاهبردار متواری در رصد های اطلاعاتی شناسایی شد، افزود: پس از مراقبت های ویژه پلیسی ماموران این قرارگاه موفق شدند متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند.
سرهنگ موقوفه ای با بیان اینکه متهم در بازجویی های اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد، ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری را 40 میلیارد ریال از بابت دریافت وجه و فروش اموال برآورد کرده اند که با تکمیل پرونده، متهم به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟