بلای هولناک سر 2 کوهنورد گمشده در قزوین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت:نیروهای عملیاتی این جمعیت با سرعت عمل فوق العاده، جان ۲ کوهنورد را که در ارتفاعات طارم سفلی گمشده بودند، نجات دادند.

به گزارش رکنا ، حکمت الله هاشمی روز سه شنبه با اعلام این خبر، افزود: شامگاه گذشته، گزارشی مبنی بر گم شدن ۲ نفر از شهروندان قزوین که از روستای یله گنبد از مسیر ارتفاعات به سمت لوشان حرکت کرده بودند از سوی آتش نشانی دریافت شد.
وی اضافه کرد: بلافاصله تیم‌های عملیاتی واکنش سریع استان، پایگاه بین شهری کوهین و پایگاه کوگیر به صورت آماده باش در آمدند و پس از اعزام تیم کوهین، ۲ تیم پشتیبان واکنش سریع استان و طارم سفلی نیز با در نظر گرفتن مسیرهای احتمالی به منطقه اعزام شدند.
هاشمی افزود:اپراتورهای مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان با یکی از افراد گمشده که وضعیت بهتری نسبت به دیگری داشت، ارتباط برقرار کردند و پس از ارائه راهنمایی و آموزش‌های لازم به فرد مفقود شده، به نقطه جغرافیایی دقیقی از محل حضور کوهنوردان دست یافتند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در ادامه بیان داشت: تیم‌های عملیاتی اعزامی موفق شدند پس از سه ساعت انجام عملیات جستجو در کوهستان در ارتفاعات روستای زرین خانی بخش طارم سفلی به افراد حادثه دیده دست یابند.
هاشمی ابراز داشت: افراد حادثه دیده که در اثر سرمای شدید دچار افت فشار و مصدومیت شده بودند، پس از انتقال به محل امن در روستا و انجام اقدامات اولیه درمانی (سرم تراپی) به مرکز درمانی منتقل شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟