دستگیری 60 شکارچی مختلف در اقلید

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید گفت : ۶۰ متخلف شکار وصید امسال در مناطق زیست محیطی این شهرستان دستگیر شدند که از این متخلفان ۳۱ قبضه سلاح به دست آمده است.

علی بخش نجاتی، روز یکشنبه افزود: در سال جاری با گشت و کنترل های مداوم ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان این متخلفان دستگیر شده اند.

نجاتی ادامه داد: سلاح های کشف شده از نوع ساچمه زنی بود و همچنین تعداد ۳ راس بز و پازن کوهی، لاشه ۳۵ قطعه کبک، یک راس گراز و ۶۷۳ قطعه ماهی کپور از متخلفان کشف و ضبط شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید افزود: پرونده متخلفان جهت ادامه مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

بر اساس قانون، هرگونه صدور پروانه شکار و صید منوط به ثبت نام و درج اطلاعات متقاضی در سامانه شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست است.

این اقدام برای کاهش مراجعات، کاهش ضریب خطا دراعمال محرومیت ها، دسترسی به بانک اطلاعات متخلفان شکار و صید در کشور ثبت پروانه های صادره، ثبت دفاتر شناسایی شکارچیان و روند تمدید آنهاست.

شهرستان اقلید در فاصله ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز دارای مناطق شکار ممنوع بصیران با وسعت ۹۲ هزار هکتار و شکار ممنوع کوه خرسی با وسعت ۶۲ هزار هکتار همچنین تالاب کافتر، سد ملاصدرا و بیشه آسپاس است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟