وضعیت کرونایی 3 شهرستان مازندران قرمز است

به گزارش رکنا ، احمد حسین زادگان بعدازظهر چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به طرح هوشمند مدیریت و کنترل بیماری کرونا این طرح را جامع و کامل دانست و گفت: باید هم اقتصاد و هم سلامت و جان مردم را حفظ کنیم و نگاه در این طرح مردم پایه و مردم محور است.

وی افزود: برخلاف گذشته که ار بالا به پایین ورود می‌کردیم، در حال حاضر سیاستگذاری ها از مرکز ولی اجرای برنامه‌ها در پایین‌ترین سطح، یعنی محلات و خانه‌ها است.

وی با بیان اینکه طرح جامعه به صورت مشترک بین وزارت بهداشت و مجموعه سپاه تدوین شده است، گفت: این طرح از اول آذرماه سال جاری اجرا می‌شود.

جولان کرونا در مازندران

حسین زادگان با عنوان اینکه محدودیت‌هایی در بخش‌های مختلف طراحی و تهیه شده است، گفت: در طرح جامع، غربالگری وتست کرونا برای بیماریابی انجام می‌شود.

استاندار مازندران رهاشدن بیماران کرونایی را همانند بمب ساعتی دانست و گفت: در طرح جامع از ظرفیت سپاه، خیران، معتمدان محله، آموزش و پرورش تشکل‌های مردم نهاد و غیره استفاده می‌شود.

وی با عنوان اینکه پایگاه‌های بسیج و مدارس باید در اختیار کمیته‌ها قرار گیرد، قرنطینه و حمایت از بیماران مبتلا با اولویت افراد پرخطر باید در دستور کار قرار گیرد.

حسین زادگان، مناطق حاشیه نشین را جزو اولویت‌ها برای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند کرونا ذکر کرد و گفت: تمرکززدایی و تقلیل کار از سطح منطقه‌ای به محلی جزو برنامه‌ها است.

استاندار مازندران همچنین به بسته کامل خدماتی تهیه شده توسط دولت اشاره کرد و گفت: ارائه بسته معیشتی و کمک‌های نقدی از جمله برنامه‌های حمایتی دولت است.

وی گفت: وضعیت شهرستان‌های آمل، ساری و بهشهر قرمز و مابقی نارنجی و زرد هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه بازار پلمب مراکزی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: طبق مدل اجرایی مسئولیت طرح با فرمانداران و فرماندهان سپاه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟