انهدام باند سرقت تجهیزات طرح ملی آبرسانی به دشت سیستان

به گزارش رکنا، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی اظهار داشت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر سرقت لوله و اتصالات صنعتی از طرح بزرگ و ملی آبرسانی با لوله به 46 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت سیستان که باعث بروز نارضایتی برای کشاورزان این منطقه شده بود، بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان زهک قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی موفق شدند فردی مالخر را که اقدام به خرید لوله و تجهیزات مسروقه این طرح می کرد، شناسایی و با هماهنگی قضایی او را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او تعداد زیادی اقلام مسروقه را شامل انواع شیرفلکه، لوله و اتصالات صنعتی آب به ارزش پنج میلیارد ریال، کشف کنند.
وی تصریح کرد: با دستگیری فرد مالخر سه سارق اصلی این پرونده که به وسیله یک دستگاه وانت پیکان به سرقت این تجهیزات اقدام می‌کردند، شناسایی و با هماهنگی قضائی در چند عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه متهمان پس از تحقیقات تکمیلی به مراجع قضاوی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: برخورد نیروی انتظامی با سارقان، محکم و سخت خواهد بود و شهروندان در صورت مشاهده تردد هرگونه موارد مشکوک موضوع را ابا تماس 110 به پلیس اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟