انهدام 4 باند قاچاق سلاح غیر مجاز در ایلام

به گزارش رکنا، سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: به منظور تحقق امنیت پایدار و در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در خصوص تامین امنیت و آرامش مردم، ماموران انتظامی استان به صورت شبانه روز در حال تلاش هستند.

او افزود: با انجام کار اطلاعاتی، تلاش شبانه روزی و اشرافیت اطلاعاتی از ابتدای امسال تا کنون، ۴ باند قاچاق سلاح غیر مجاز شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی این باند‌ها متلاشی و ۱۵ نفر از اعضای آنان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه متهمان دستگیر شده در راستای مطالبه به حق مردم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند، بیان کرد: اراذل و اوباش و قاچاقچیان سلاح غیرمجاز بدانند که هیچ جای امنی برای اقدامات مجرمانه آنان در استان وجود ندارد.

او در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش ۷ درصدی کشف سلاح و مهمات غیرمجاز نسبت به مشابه سال قبل در استان اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۴۰۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری فاقد مجوز قانونی کشف شده است.

کشف بیش از 400 سلاح جنگی و شکاری

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: در چند روز گذشته و در یک کار اطلاعاتی، ماموران انتظامی شهرستان هلیلان از یکدستگاه خودروی سمند که به طرز ماهرانه‌ای ۲۶ سلاح را در خودرو جاسازی کرده بود کشف و یک متهم را دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دادند.

او با هشدار به کسانی که در فضای حقیقی و مجازی اقدام به اعمال مجرمانه و فروش سلاح و مهمات می‌کنند، اعلام کرد: پلیس با تمام توان و نیروی انسانی کارآمد در گشت‌های انتظامی و همچنین کارشناسان خبره در فضای مجازی اجازه قدرت نمایی و به مخاطره انداختن امنیت و آرامش مردم را نخواهد داد.

فرمانده انتظامی استان ایلام در پایان به خانواده‌ها توصیه کرد تا ضمن مراقبت از فرزندان خود و شناسایی دوستان ناباب آن‌ها، موارد امنیتی، قاچاق سلاح و مهمات غیرمجاز را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟