دستگیری 4 سارق زورگیر در تهران / به 10 فقره سرقت اعتراف کردند

به گزارش رکنا ، سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی"گفت: بیست و هشتم مهر ماه پرونده ای با موضوع سرقت به شیوه زورگیری از 3 تبعه کشور افغانستان در کلانتری 147 گلبرگ تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد
وی بیان داشت: شاکیان با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی اظهار داشتند، هر سه کارگر ساختمان هستیم. ساعت 4 بامداد بیست و هشتم مهر ماه در محل کار خود در حال استراحت بودیم، ناگهان چهار مرد پس از تخریب درب اتاق وارد شدند و پس از ضرب و جرح بستن دست و پایمان سه دستگاه گوشی تلفن همراه، وجه نقد و اموال با ارزش دیگر که حدود300 میلیون ریال می شده سرقت و به سرعت از محل گریختند.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی عنوان کرد: ماموران کلانتری 147 گلبرگ با توجه به اظهارات شاکیان و انجام تحقیقات پلیسی موفق شدندساعاتی پس از سرقت یکی از متهمان را به نام "سیامک" دستگیر کنند.

انهدام باند سارقان زورگیر در تهران

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده منکر هر گونه جرم انتسابی بود، افزود: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد که سیامک سابقه دار بوده و پیش تر به همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است.
وی ابراز داشت: در گامی بعدی از پی جوئی های پلیسی، کارآگاهان با مراجعه به محل جرم و پالایش فیلم های ضبط شده در محدوده جغرافیای جرم به دست آوردند که سیامک به همراه سه تن از دوستانش هنگام فرار از محل سکونت شاکیان مشاهده شده است.
سرهنگ مجیدی توضیح داد: در ادامه تحقیقات پلیسی مجددا از سیامک بازجوئی که در این مرحله متهم به سرقت از شاکیان با همکاری سه تن از دوستانش به نام های نوید، مهیار و صمد معترف شد.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه سه متهم دیگر با اطلاع از دستگیری سیامک در محل سکونتشان تردد نمی کردند، اضافه کرد: در رصد های اطلاعاتی مخفیگاه متهمان در غرب تهران شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.
سرهنگ مجیدی افزود: با هماهنگی های قضائی هر سه متهم دسگیر نیز در مخفیگاه جدیدشان دستگیر و در بازرسی از این مکان دو دستگاه گوشی سرقتی کشف شد.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بیان اینکه متهمان به 10 فقره سرقت اعتراف کردند، ابراز داشت: تا کنون 9 تن از مال باختگان شناسایی شده اند.
سرهنگ مجیدی در پایان گفت: بادستور قضائی از دادسرا ناحیه 34 تهران هر 4 متهم برای کشف سایر جرائم احتمالی در اختیار پاه چهارم قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟