دستگیری کلاهبردار اینترنتی در قالب تاجر محصولات کشاورزی

به گزارش رکنا،  رئیس پلیس فتا لرستان گفت: تاجر قلابی که از طریق درج آگهی در سایت های ثبت آگهی مانند دیوار و شیپور خود را خریدار عمده محصولات کشاورزی به خصوص برنج معرفی می کرد ، دستگیر شد.

به گفته سرهنگ آرش ابراهیمی :شخصی کلاهبردار با انتشار آگهی خرید محصولات کشاورزی به خصوص برنج محلی بالاتر از قیمت بازار در سطح استان فروشندگان را ترغیب می کرد با وی تماس بگیرند تا محصولات خود را به او بفروشند.

وی افزود: تاجر قلابی بعد از انجام معامله از طریق تماس تلفنی با جلب اعتماد فروشنده محصول مورد معامله را از وی دریافت می کرد و با وعده واریزوجه مورد توافق از فروشنده درخواست می کرد تا محصول را به ادرس اعلامی از طریق آژانس ارسال کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم در مرحله بعد در نقش خریدار حاضر می شد و با فروش محموله دریافتی به عمده فروش های سطح شهر پول محصولات را دریافت می کرد.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: با بررسی های انجام شده توسط کارآگاهان این پلیس متهم در تهران مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی توسط تیم اعزامی به تهران دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

رییس پلیس فتا استان لرستان گفت: زمانی متهم در برابر ادله و مستندات بدست آمده قرارگرفت به چندین فقره کلاهبرداری از کشاورزان سطح استان اعتراف کرد .

این مقام مسئول از شهروندان خواست : نسبت به ارایه یا دریافت کالا یا خدمات از طریق فضای مجازی شناخت کافی از طرف مورد معامله را داشته باشند و تا حصول اطمینان از دریافت کالا یا دریافت وجه از پرداخت مبلغ بیعانه یا ارایه خدمت خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک میتوانند باحضور در پلیس فتا یا با مراجعه به سایتwww.cyberpolice.ir درقسمت گزارشات مردمی موارد را گزارش کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟