انهدام بزرگترین باند قاچاق مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

به گزارش رکنا، سردار احمد طاهری امروز  اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "خاش" با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر را که از طریق مرزهای شرقی، اقدام به قاچاق محموله سنگین مواد افیونی به مناطق مرکزی این شهرستان کرده بودند، شناسایی کردند.

وی افزود: اعضای این باند با دپوی این محموله، دریکی از مناطق صعب العبور شهرستان "خاش" قصد داشتند که به صورت تدریجی این محموله را به استان های مرکزی کشور انتقال دهند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی، سرانجام با انجام یک سری اقدامات تخصصی محل دقیق انتقال و دپوی این محموله سنگین مواد افیونی را در منطقه "رتک" خاش شناسایی کردند.

سردار طاهری بیان داشت: سرانجام عصر روز گذشته تکاوران پلیس به منظور انهدام این باند قاچاق و کشف محموله مواد افیونی، با رعایت تمامی جوانب احتیاط به محل اعزام و در یک عملیات منسجم با قاچاقچیان مسلح درگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در این درگیری مسلحانه که بیش از یک ساعت به طول انجامید، قاچاقچیان بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و مجبور به فرار از محل شدند.

وی خاطر نشان کرد: در این عملیات، تکاوران پلیس با سرعت عمل خود 5نفر از قاچاقچیان را دستگیر و ضمن توقیف 3 دستگاه خودروی پژو 405 در پاک سازی محل 2 تن و 155 کیلو و 700 گرم انواع مواد افیونی را شامل یک تن و 542 کیلو و 700 گرم تریاک، 562 کیلو حشیش و 51 کیلو مخدر شیشه را به همراه 2 قبضه سلاح کلاش و 6 تیغه خشاب و 85 فشنگ جنگی کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به معرفی متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی و تلاش پلیس برای دستگیری دیگر اعضای متواری این باند، بر عزم جدی نیروی انتظامی استان در برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ تأکید کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس 110 در اختیار پلیس قرار دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟