انهدام باند کلاهبرداری در فضای مجازی / پلیس تهران فاش کرد

به گزارش رکنا ،  سرهنگ کارآگاه "حیدر گودرزی" گفت: اوایل مهرماه سال جاری پرونده ای با موضوع کلاهبرداری با دستور بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری برای رسیدگی تخصصی به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد.
این مقام انتظامی بیان داشت: مال باخته با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی اظهار داشت، برای فروش مقداری طلا به ارزش 470 میلیون ریال در سایت های خرید و فروش اینترنتی، آگهی فروش ثبت کردم و فردی که مدعی بود قصد خرید طلاها را دارد با من تماس و پس از واریز وجه توافق شده به حسابم، طلاها را به وی تحویل دادم.
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: روز بعد متوجه شدم حسابم از سوی پلیس فتای شهرستان ایلام توقیف و مسدود شده است و پولی که خریدار طلا به حساب من واریز کرده است از حساب خودش نبوده بلکه مربوط به مال باخته دیگری است که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است و حساب من به عنوان حساب مقصد کلاهبرداری بوده است.

کشف 70 فقره کلاهبرداری در تهران

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی به دست آمد شماره تلفنی که متهم با شاکی تماس می گرفته در اختیار مالک خط نمی باشد، افزود: در رصد های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند هویت متهم را به نام امیر شناسایی کنند .
سرهنگ گودرزی گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مخفیگاه امیر شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر ش. امیر پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی علاوه بر اعتراف به جرم ارتکابی به 70 فقره کلاهبرداری با همکاری دو همدستش به نام های "حامد" و "عماد" اعتراف کرد.
وی با اشاره به اینکه هر دو متهم دیگر پرونده در دو عملیات مستقل و منسجم دستگر شدند، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 5 میلیارد ریال بر آورد کرده اند.
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی در پایان گفت : متهمان برای تکمیل تحقیقات و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟