کشف 122 تن پیش‌ساز مواد مخدر در هرمزگان توسط وزارت اطلاعات

به گزارش رکنا،  فریدون همتی عصر سه‌شنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، نقش دستگاه های فرهنگی در راستای پیشگیری از بروز اعتیاد مهم توصیف کرد و گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و روش های غیرحضوری برای معرفی آسیب های مواد مخدر باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به ضرورت ورود خیران و متخصصان به عرصه درمان و پیشگیری از اعتیاد، افزود: خیران و متخصصان می توانند اقداماتی در عرصه های مختلفی مانند پیشگیری، درمان، توانمندی سازی، صیانت و حمایت اجتماعی از افراد مبتلا و خانواده مبتلایان و در خصوص جامعه پذیری افراد بهبود یافته انجام دهند.

کشف 59 تن مواد مخدر در هرمزگان در 7 ماه

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیمات مقابله ایی که در نشست امروز شورای هماهنکی مبارزه با مواد مخدر اتخاذ شد، ضمن قدردانی از پلیس مبارزه با مواد مخدر، اداره کل اطلاعات استان، دریابانی و نیروی دریایی ارتش، سپاه و بسیج، گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از ۵۹ تن انواع مواد مخدر کشف شد که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته، میزان کشفیات ۲۶درصد رشد داشته است.

کشف 122 تن پیش‌ساز مواد مخدر توسط وزارت اطلاعات

وی افزود: طی همین مدت ۱۲۲ تن پیش ساز مواد مخدر توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات و در مناطق مختلف استان کشف شد که در این زمینه نیز کشفیات با رشد ۲۰۴درصدی همراه بوده است.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با اشاره به تصمیمات مقابله ای اتخاذ شده در این نشست، تصریح کرد: طی گزارشی اقدامات انجام شده و تقاضای کمک‌های ویژه برای تأمین تجهیزات مورد نیاز نیروهای مقابله‌ای در حوزه مواد مخدر به‌خصوص تأمین اقلام و ادوات مورد نیاز دریابانی که وظیفه دشورای در زمینه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر بر عهده دارد، برای سران سه قوه ارسال خواهد شد.

دستور جمع‌آوری فوری معتادان متجاهر در سطح شهر بندرعباس

همتی، ماده 15 و 16 قانون مبارزه با مواد مخدر را مورد اشاره قرار داد و گفت: با استفاده از منابع اعتباری خوبی که در گذشته پیگیری کرده بودیم در چند مرکز فعالیت‌هایی در حال انجام است و مسئولیت جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر بندرعباس به عهده فرمانداری بندرعباس گذاشته شد که با مشارکت همه دستگاه های مسئول و با حمایت دستگاه قضایی، باید هر چه سریعتر تمام معتادان متجاهر در سطح شهر بندرعباس جمع آوری شوند.

وی با بیان اینکه مردم از حضور معتادان متجاهر در ساحل و اماکن عمومی و گردشگری گلایه دارند، اضافه کرد: معتادانی که از خارج از استان آمده‌اند با موافقت دستگاه قضایی به استان‌های مبدا بازگردانده خواهند شد و معتادان متجاهری که مقیم هرمزگان هستند تا زمانی که درگیر این بیماری هستند، دوران سکونت آن‌ها در کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد تمدید خواهد شد.

معتادان آموزش‌های مهارتی می‌بینند

استاندار هرمزگان با اشاره به لزوم شکل‌گیری فعالیت های هدفمند و مستمر برای درمان مبتلایان به بیماری اعتیاد، گفت: نگهداری، درمان و ارائه آموزش های فنی حرفه ای برای این افراد هزینه‌هایی را در پی دارد که این هزینه ها با کمک خیران، بنگاه‌های اقتصادی و دستگاه‌هایی که مسئولیت مستقیم دارند تأمین خواهد شد.

متلاشی شدن 44 باند قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همچنین از متلاشی شدن بیش از 44 باند قاچاق و توزیع مواد مخدر در سطح استان خبر داد و گفت: بسیاری از سرباندهای مواد مخدرافراد ساکن استان را به خدمت می گیرند و دچار انحراف می کنند که تبعات سنگینی برای آن‌ها دارند و صاحبان اصلی مواد مخدر در خارج از استان و کشور هستند که عواقب ناشی از حمل و توزیع مواد مخدر بیشتر گریبان‌گیر خانواده های این استان می شود.

قاچاقچیانی که خودشان را معرفی کنند، تخفیف می‌گیرند

وی با تأکید بر حفظ هوشیاری خانواده ها برای پیشگیری از ورود فرزندان و اعضای خانواده ها به باندهای قاچاق، افزود: کسانی که خود را به دستگاه های قضایی یا نظارتی معرفی کنند، در رابطه با اعمال مجرمانه گذشته آن‌ها، تخفیف اعمال خواهد شد.

استاندار هرمزگان تأکید کرد: خانواده ها باید مراقبت بیشتری کنند که اعضای خانواده‌ها جذب این باندها و گروه‌ها نشوند چرا که مقابله جدی‌تری با باندهای قاچاق، حمل و توزیع مواد مخدر در پیش است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟