آزاد سازی 48 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی در کلاردشت

به گزارش رکنا، سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و در پی تغییر کاربری غیر قانونی زمین‌های زراعی و کشاورزی در شهرستان کلاردشت، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

او افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، ۴۸ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی که توسط یکی از زمین خواران منطقه به صورت غیر قانونی تفکیک و در آن ایجاد بنا شده بود شناسایی شد.

سردارمیرزایی گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی، با همکاری ماموران اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان کلاردشت، حصارکشی‌ها و بنا‌های ایجاد شده در این زمین‌ها تخریب و در اختیار بخش زراعی و کشاورزی آن شهرستان قرار گرفت.

آزاد سازی  اراضی کشاورزی در کلاردشت

او ارزش تقریبی زمین‌های رهاسازی شده از چنگ متهم را بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، گفت: هرگونه تصرف و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

سردار میرزایی با بیان این که زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سود‌های کلان اقدام به تصرف، تفکیک و فروش زمین و منابع طبیعی می‌کنند از مردم خواست: قبل از خرید و یا اقدام به ساخت و ساز حتما از مراجع قانونی آن اقرام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟