دستگیری کلاهبردار با وعده اقامت دراروپا / 20 زن و مرد نیشابوری فریب خوردند

به گزارش رکنا،  فرمانده انتظامی شهرستان نیشابورگفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی دستگیری کلاهبردار با وعده اقامت در اروپا برکلاهبرداری اینترنتی از وی از طریق فردی ناشناس کارشناسان پلیس فتا نیشابور عامل کلاهبرداری را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ دهقان پور در تشریح این خبر افزود: در این کلاهبرداری مالباخته از طریق شبکه‌ی اجتماعی در ارتباط با فردی که تبلیغات اقامت در کشور‌های خارجی داشت پس از اعتماد به وی، در ۳ مرحله مبلغ ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال برای دریافت اقامت به حساب متهم واریز کرد، اما پس از واریز وجه فرد مورد نظر دیگر پاسخگوی تماس‌ها نبود.

وی گفت: کارآگاهان پلیس فتا در تحقیقات فنی و دیجیتالی در فضای مجازی متهم را در استانی دیگر شناسایی و پس از دریافت نیابت قضایی وی را دستگیر کردند و مبلغ کلاهبرداری را به حساب شاکی بازگرداندند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور افزود: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

سرهنگ دهقانپور تصریح کرد: ضعف آگاهی، طمع و اعتماد بی جا می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشند.

فردی که با ترفند‌های خاص و معرفی خود به عنوان نماینده یکی از ارگان‌های دولتی از ۲۰شهروند در مشهد کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟