نشر اکاذیب علیه رستوران رقیب در فضای مجازی / پلیس فارس فاش کرد

به گزارش رکنا، سرهنگ "حشمت سلیمانی" گفت: با مراجعه مردی میانسال و طرح شکایتی با موضوع نشر اکاذیب و تخریب مجموعه غذایی، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: شاکی که مالک یکی از مجموعه غذایی‌های معروف شیراز می‌باشد از طریق مشتریان و آشنایان مطلع می‌شود که شخصی در فضای مجازی اینستاگرام ضمن انتشار تصاویر غذای تهیه شده از رستوران تحت مدیریت وی اقدام به نشر اکاذیب پیرامون کیفیت و رعایت نکردن پروتکل‎‌های بهداشتی کرده است و از شهروندان درخواست می‌کند به این واحد صنفی برای سفارش غذا مراجعه نکنند.
این مقام سایبری گفت: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی صورت گرفته، متهم را شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی آن را دستگیر کردند.
سرهنگ "سلیمانی" افزود: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را تخریب رستوران رقیب عنوان کرد و گفت: به دلیل رقابتی که بین رستوران من و رستوران شاکی وجود داشت اقدام به چنین کاری کردم.
رئیس پلیس فتا استان فارس با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، به کاربران فضاى سایبرى هشدار داد: جرایم در فضاى مجازی همانند فضاى حقیقى و فیزیکى مورد رسیدگى قرار می‎گیرد و در صورت احراز جرم با فرد خاطى مطابق قانون جرایم رایانه‌اى برخورد خواهد شد.
وی از شهروندان خواست: در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟