کشف میلیاردی11 نوع کالای قاچاق در اطراف تهران

به گزارش رکنا، سردار کیوان ظهیری گفت: در شرایط فعلی جامعه و در راستای مقابله با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران کالا‌های اساسی، طرح تشدید مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از ۱۰ آبان ماه جاری به مدت یک هفته در ۶ شهرستان غرب استان تهران به مرحله اجرا گذاشته شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در جریان برگزاری این طرح، شهرک‌های صنعتی، سوله‌ها و باغات شهرستان‌های شهریار، ملارد، قدس، رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر که محل مناسبی برای دپوی کالا‌های قاچاق و احتکار شده هستند، مورد رصد و پایش اطلاعاتی قرار گرفتند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی، نسبت به شناسایی مراکز پخش، توزیع و نگهداری کالا‌های اساسی شهروندان اقدام کرده و در این خصوص از ۵۵ انبار بزرگ در منطقه غرب استان تهران بازدید کردند.

رییس پلیس غرب استان تهران بیان داشت: در جریان طرح مقابله‌ای پلیس، اموال قاچاق از قبیل ابزارآلات، چوب، پارچه، لوازم خرازی و خانگی، گازوئیل، لاستیک خودرو، غذای ماهی، سیگار و تنباکو و دستگاه استخراج ارز دیجیتال و اموال احتکاری از قبیل شکر، روغن نباتی، انسولین و ژل ضدعفونی کننده از انبار‌ها و سوله‌ها کشف شد.

سردار ظهیری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالا‌های مکشوفه قاچاق و احتکار شده را ۱۷۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، گفت: در بازدید از انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا‌های اساسی در مجموع ۲۳ قاچاقچی کالا و محتکر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار ظهیری در پایان با اشاره به کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۴۶ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال و کالای احتکاری به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال خاطرنشان کرد: در کسب این موفقیت بدون شک، مردم عزیز نقشی مهم داشته و صنوف مختلف نیز در جریان برگزاری این طرح همکاری خوبی با پلیس داشتند و شهروندان می‌توانند برای حفظ امنیت و ثبات اقتصادی، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟