عروسی و عزا دلیل افزایش گسترش کرونا در کهگیلویه و بویراحمد است

به گزارش رکنا، پرویز یزدان پناه روز شنبه  اظهار داشت: برپایی این مراسمات تمامی تلاش مسئولان را به هدر می دهد و جان و سلامتی مردم را به خطر می اندازد.

وی افزود: باید برابر با قانون برای هنجار شکنان و افرادی که با برگزاری این مراسم های شلوغ با جان مردم بازی می کنند رفتار شود و می طلبد این مراسمات تحت کنترل نیروهای انتظامی و امنیتی باشند.

تاکنون ۱۱ هزار و ۸۲۶ بیمار کرونایی در این استان بهبود یافته که معادل ۸۲ درصد افراد مبتلای به این بیماری در استان بوده است.

یزدان پناه تاکید کرد: بر اساس آخرین آمار ،شمار فوتی های بیماری کرونا در این استان به ۲۳۰ نفر رسیده که ۲۰۲ نفر از آن ها دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۴۲۴ بیمار در بیمارستان‌های ویژه کرونا استان بستری بوده که از این تعداد ۱۶۴ نفر مبتلای قطعی و ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه ابراز داشت: تاکنون ۴۵ هزار و ۷۱۶ نمونه تست کرونا از افراد مشکوک گرفته شده است و به طور میانگین روزانه ۵۰۰ مورد نمونه از این افراد مشکوک بع کرونا در استان تست گرفته می شود.

وی تاکید کرد: میزان شیوع ویروس کرونا در استان بسیار بالاست و شاخص مثبت بودن نمونه ها در کشور ۱۳ درصد و در استان ۳۲ درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان باشت نیز آماده افتتاح شده و به زودی به مردم ارائه خدمت می دهد.

یزدان پناه با اشاره به وضعیت مطلوب اکسیژن مورد نیاز بیماران، بیان کرد: پیگیری های بسیاری در این باره انجام شده و مشکلی در این خصوص در استان نداریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟