شمار بستری های کرونا در اردبیل به425  بیمار رسید

به گزارش رکنا ، شهرام حبیب زاده در حاشیه جلسه ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با تشریح وضعیت استان اردبیل در رابطه با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی و بستری ۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان اردبیل شمار بستری‌های فعلی این بیماری در استان اردبیل به ۴۲۵ نفر رسید، وی از بهبودی ۴۴ بیمار در ۲۴ گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه در همین مدت ۶۶ نفر از بیماران جان خودشان را از دست دادند که ۴ نفر از فوتی‌ها در شهرستان اردبیل و ۲ نفر دیگر نیز در شهرستان پارس آباد بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه تخت‌های آی. سی. یو بیمارستان‌های استان اردبیل کاملاً تکمیل شده است، افزود: ۶۷ بیمار در بخش‌های آی. سی. یو بیمارستان‌های استان بستری هستند که متأسفانه حال بیماران وخیم گزارش شده است.

وی با تفکیک بیماران بستری شده در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به شهرستان‌های استان گفت: ۴۴ بیمار در اردبیل، ۱۱ بیمار در مشگین شهر، ۸ بیمار در پارس آباد، ۳ بیمار در گرمی و یک بیمار نیز در شهرستان خلخال شناسایی و بستری شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و مخصوصاً اصناف اظهار کرد: کماکان برگزاری جشن‌های عروسی و دورهمی های دوستانه و خانوادگی کافه‌ها و قلیان سراها و تجمع‌های غیرضروری بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص دادند.

حبیب زاده به بازرسی مأمورین بهداشت از سطح شهر و اصناف خبر داد و گفت: این کارشناسان بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نظارت داشته و اصنافی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت باشند پلمپ می‌کنند که امیدواریم در شرایط اقتصادی جامعه اصناف با رعایت موارد بهداشتی مانع از پلمپ محل کسب خود باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟