توقیف محموله 12 تنی چوب قاچاق در سقز

به گزارش رکنا، پیمان صاحبی معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: در پی گزارش همیاران طبیعت مبنی بر قطع و حمل درختان بیدخودرو در روستای آلتون علیا، پس از هماهنگی با دادستان و فرماندهی پاسگاه انتظامی سرا، کارشناسان یگان حفاظت این اداره به همراه ماموران پاسگاه انتظامی سرا به محل اعزام شدند.

او با بیان اینکه پس از شناسایی محل و فرد متخلف با کمین در مسیر کامیون حامل چوب تقریبا ۱۲ تن چوب قاچاق را کشف کردیم، افزود: بالاخره خودروی حامل چوب توقیف و به پاسگاه انتظامی سرا انتقال یافت.

کشف محموله چوب قاچاق در سقز

صاحبی با اشاره به اینکه در اجرای ماده‌های ۴۲ و ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری پس از ارجاع پرونده به دادگستری و قاضی تعزیرات حکومتی، احکام قانونی صادر و اجرا خواهد شد، یادآور شد: به استناد ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، بریدن و ریشه کن کـردن درختان و نهال‌ها در منابع ملی شده و توده‌های جنگلی بدون موافقت سازمان جنگلبانی ممنوع است.

اواضافه کرد: به موجب ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع حمل هرنوع چوب، ذغال و هیزم در تمام نقاط کشور بدون اخذ پروانه حمــل از این اداره ممنوع است و در صورت ارتکاب، متخلف طبق قانون مجازات مرتکبین قاچاق تعقیب و مجازات خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟