دستگیری عامل انتشار مطالب توهین آمیز در یزد

به گزارش رکنا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: در پی رصد شبکه‌های اجتماعی از سوی پلیس فتا، کارشناسان سایبری با گروه تلگرامی روبرو شدند که با انتشار اکاذیب و بارگزاری مطالب توهین‌آمیز علیه یک نهاد دولتی، اقدام به تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی می‌کردند.

عامل انتشار مطالب توهین آمیز در یزد نقره داغ شد

او افزود: با توجه به اینکه توهین به افراد حقوقی و انتشار اخبار کذب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بر اساس قانون مجازات اسلامی تخلف محسوب می‌شود؛ از این رو پرونده با هماهنگی مقام قضائی در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و تحقیقات خود را آغاز کردند.

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: پس از بررسی سرنخ‌های به دست آمده، یک نفر متهم اصلی پرونده مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم جهت دستگیری وی، پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ ابوطالبی به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: انتشار هرگونه مطلب توهین‌آمیز، هتک حیثیت و نیز تشویق سایر افراد و گروه‌ها به انتشار مطالب توهین‌آمیز جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخوردی قانونی خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان یزد به هموطنان توصیه کرد: در صورت بروز مشکل می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir درخواست خود را ثبت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟