کاهش 17 درصدی متوفیان تصادفات درون شهری در استان اردبیل

به گزارش رکنا، سید حجت مدنی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: طی شش ماهه نخست امسال ۲۰ نفر به علت تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به سال گذشته گه ۲۲ نفر بود ۱۷ درصد کاهش یافته است.

آمار تصادفات درون شهری در استان اردبیل

او افزود: در نیمه نخست امسال با ۴۲ هزار و ۸۵۰ نفر به دلیل عدم استفاده از کمربند ایمنی، ۶ هزار و ۶۳۴ راننده موتورسیکلت به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی، ۱۹ هزار و ۲۴۲ نفر به دلیل عدم استفاده از تلفن همراه و ۲ هزار و ۳۶۴ نفر به دلیل حرکات نمایشی برخورد شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل بیان کرد: نبود پیست موتورسواری و اتومبیل سواری موجب شده برخی جوانان در سطح شهر هیجانات خود را تخلیه کنند و طرح اجرای پیست لازم است به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

سرهنگ فتاحی به توقیف هزار و ۶۰ دستگاه موتورسیکلت و ۲ هزار و ۸۱۸ دستگاه وسیله نقلیه اشاره کرد و افزود: ۳۹۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و ۳۰۵ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک در نیمه نخست سال توقیف شده است.

او با بیان اینکه ۴۵ هزار و ۲۹۱ وسیله نقلیه به تعویض پلاک در هفت ماهه نخست سال نقل و انتقال شده است، ادامه داد: ۱۷ هزار و ۲۵۰ متقاضی اخذ گواهی بوده که ۵ هزارو ۷۹۳ نفر مورد پذیرش قرار گرفته‌اند.

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل در هفت ماهه نخست سال، ۶۵۲ فقره گواهینامه به علت نمره منفی بالا توقیف شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟