رای متهمان پرونده جعل حواله‌های شیر خشک یارانه‌ای در قزوین صادر شد

به گزارش رکنا، محمد قاسمی روز دوشنبه در تشریح این خبر افزود: حسب شکایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین در سال ۹۷ علیه چهار نفر از کارکنان دو داروخانه در شهر قزوین و بویین زهرا دائر بر مشارکت در جعل حواله‌های شیر خشک، سوء استفاده از سهمیه اختصاصی کالاهای کوپنی و تحصیل مال از طریق نامشروع، پرونده‌ای در دادسرای قزوین تشکیل شد.
وی در ادامه افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی محرز گردید که چهار متهم این پرونده، همگی به اتهام جعل تعداد بی شماری حواله‌های شیرخشک یارانه‌ای و کلاهبرداری از طریق استفاده از کالابرگ‌های مجعول تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.
دادستان قزوین بیان داشت: بر اساس کارشناسی صورت گرفته در این پرونده، مجموعاً مبلغی بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال از طریق این دو داروخانه مذکور تخلف صورت گرفته است.
این مقام قضایی استان قزوین اظهار داشت: با عنایت به گزارش دانشگاه علوم پزشکی، تحقیقات انجام شده، نظریه کارشناسی، اظهارات مطلعان، استعلامات صورت گرفته و سایر قرائن و امارات موجود، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو قزوین ارسال شد و شعبه ۱۰۲ این دادگاه برای صدور رای اقدام کرد.
دادستان مرکز استان قزوین تصریح کرد: بر اساس رای صادره، چهار متهم این پرونده که از پرسنل دو داروخانه هستند، به اتهام تحصیل مال نامشروع به پرداخت بیش از ۳۲ میلیارد ریال در حق صندوق بیت المال و ۱۵ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و همچنین شلاق محکوم شدند.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: رای صادره از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو، قطعی نبوده و با توجه به اعتراض محکومان پرونده به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟