آزادی 22 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در استان اردبیل

به گزارش رکنا، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در سومین مرحله آزادسازی زندانیان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام، ۲۲ نفر از زندانیان دارای محکومیت‌های غیرعمد و مالی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا آزاد شدند.

او افزود: در طی هفت ماهه نخست امسال به غیر از ۲۲ نفر محکوم مالی و جرائم غیر عمد ۱۱۵ نفر را ستاد دیه استان به کمک خیرین استان آزاد کردند که در این مدت نزدیک به ۶۰ نفر هم از طریق مراجعه مردم استان به زندان‌ها و واحد‌های نگهداری از محکومان واجد شرایط آزاد شده اند.

22 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در استان اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: کمک‌های خوبی از ناحیه مردم استان اردبیل و همچنین نهاد‌هایی از جمله اوقاف و امور خیریه استان و کمیته امداد صورت گرفته که در طول هفت ماهه امسال حدود ۳ میلیارد تومان کمک مردمی جمع آوری شده است.

عتباتی بیان کرد: در طول ماه‌های محرم و صفر حدود ۵۰۰ میلیون تومان توسط هیات‌های مذهبی و عزاداران حسینی به لحاظ شرایط کرونایی به عنوان احسان و نزورات توسط خیرین به ستاد دیه استان تحویل داده شده است.

او افزود: از ابتدای تاسیس ستاد دیه استان اردبیل تاکنون ۳ هزار و ۸۰۵ نفر زندانی جرائم غیر عمد و محکومان مالی از طریق ستاد دیه استان آزاد شده اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟