شناسایی عامل نشر اکاذیب در فضای مجازی یزد

به گزارش رکنا ،  سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی رصد شبکه‌های اجتماعی توسط پلیس فتا، کارشناسان سایبری با گروه‌ تلگرامی روبرو شدند که با انتشار اکاذیب و بارگذاری مطالب توهین‌آمیز علیه یک نهاد دولتی، اقدام به تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی می‌کردند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه توهین به افراد حقوقی و انتشار اخبار کذب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی براساس قانون مجازات اسلامی تخلف محسوب می شود؛ از این رو پرونده با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت و کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند.

این مقام انتظامی گفت: پس از بررسی سرنخ‌های به‌دست‌آمده، یک نفر متهم اصلی پرونده مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم جهت دستگیری وی، پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

این مقام مسئول به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: انتشار هرگونه مطلب توهین‌آمیز، هتک حیثیت و نیز تشویق سایر افراد و گروه‌ها به انتشار مطالب توهین‌آمیز جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخوردی قانونی خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان یزد به هموطنان توصیه کرد: در صورت بروز مشکل می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلاتاحتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  درخواست خود را ثبت کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟