کشف یک ونیم تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان

به گزارش رکنا، سردار احمد طاهری جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر مهرستان و ایرانشهر با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد را از مهرستان به ایرانشهر و سپس انتقال آن‌ها به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

او گفت: در این رابطه عصر روز گذشته مأموران انتظامی مهرستان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با ۲ دستگاه وانت تویوتا، در حال جابه جایی محموله موادمخدر در حوالی روستای "پیرآباد" این شهرستان بودند، شناسایی و به آن‌ها دستور ایست دادند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: قاچاقچیان که در محاصره پلیس بودند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودرو‌ها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

یک قاچاقچی مواد مخدر در سیستان و بلوچستان دستگیر شد

او تصریح کرد: طی این عملیات در بازرسی از خودرو‌های توقیف شده از قاچاقچیان ۸۵۶ کیلو و ۲۶۰ گرم تریاک کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر ایرانشهر نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از اعضای این باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در محور فرعی مهرستان - ایرانشهر در حال انتقال مقادیر قابل توجه موادمخدر بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

او بیان کرد: قاچاقچیان با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید با رها کردن خودرو‌ها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، جان برکفان پلیس مبارزه با موادمخدر با تلاش و سرعت عمل خود یک نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودرو‌های توقیفی ۵۷۶ کیلو و ۹۰۰ گرم موادافیونی را شامل ۴۹۰کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک و ۸۶ کیلوگرم حشیش به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف کردند.

او با اشاره به اینکه در نتیجه دستگیری اعضای هر ۲ تیم از این باند سازمان یافته، در مجموع یک تن و ۴۳۲ کیلو و ۱۶۰گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟