کاهش 27 درصدی وقوع جرایم سایبری در استان اردبیل

به گزارش رکنا، سردار هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی استان اردبیل در تشریح اقدامات و فعالیت‌های نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: فضای عمومی جامعه و نیز اقدامات ماموران انتظامی در این استان موجب کاهش انواع جرایم شده و بر اساس ارزیابی‌های انجام شده شهروندان از عملکرد پلیس رضایت دارند.

او با بیان اینکه وقوع جرایم سایبری در استان ۲۷ درصد کاهش داشته است، افزود: این موارد شامل برداشت اینترنتی غیرمجاز،هتک حیثیت و کلاهبرداری اینترنتی بوده و کشف جرایم سایبری نیز بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

وقوع جرایم سایبری در استان اردبیل

سردار حسینی به جدیت پلیس در راستای شناسایی و دستگیری ارذل و اوباش در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: امسال شناسایی و دستگیری ارازل و اوباش فعال در فضای مجازی نسبت به سال قبل ۹۲ درصد افزایش داشته و در این خصوص تعداد ۲۳۴ نفر شناسایی و دستگیر شدند.

او همچنین با اشاره به کاهش جرایم در استان بیان کرد: در خصوص جرایم اقتصادی در استان با کاهش پنج درصدی مواجه بودیم و در مبارزه با جرایم مالی و سودجویی اقتصادی که از اولویت‌های ناجاست ۳۷ فقره لوازم و کالاهای اساسی احتکار شده به ارزش بیش از ۹۵میلیارد ریال کشف شده است.

سردار حسینی افزود: همچنین امسال در خصوص قاچاق کالا و ارز ۵۶ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

او گفت: امسال سرقت منزل در استان ۲۱ درصد و سرقت مغازه ۹ درصد کاهش و ۸۴ درصد سرقت‌ها نیز کشف شده که این میزان رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

فرمانده انتظامی استان افزود: با نظرسنجی‌های عمومی در بین آحاد مردم ، نیروی انتظامی استان در مولفه‌های میزان اعتماد، وجدان کاری، وظیفه‌شناسی، حسن عملکرد و پاسخگویی به نیازهای مردم، کیفیت خدمات‌رسانی و دگرخواهی رتبه نخست در کسب رضایت‌مندی مردم را کسب کرده و این نشان می‌دهد که نیروی انتظامی از طریق رویکرد توسعه اجتماعی به پلیس جامعه محور تبدیل شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟