کشفیات کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری 65 درصد افزایش یافت

به گزارش رکنا، سردار منوچهر امان‌اللهی روز دوشنبه با اشاره به اینکه بیشترین میزان کشفیات کالای قاچاق در محور لردگان به بروجن و همچنین لردگان به یاسوج بوده است، افزود: راه‌اندازی ایستگاه ایست و بازرسی مصوب در محور لردگان به بروجن در منطقه گوشکی و پل قره و استقرار یک قاضی مستقر در تعزیرات حکومتی شهرستان‌های بروجن و لردگان در تمام روزهای هفته یک ضرورت در راستای مبارزه با قاچاق است.

وی افزود: بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده در این مدت در استان مربوط به سوخت، لوازم آشپزخانه، لاستیک خودرو، چوب و زغال، لوازم جانبی خودرو و موبایل بوده است.

امان‌اللهی افزود: مبارزه با کالای قاچاق از مولفه‌های مهم اقتصادی است که در این راستا با تلاش شبانه‌روزی ماموران انتظامی استان طرح مقابله با کالای قاچاق در حال اجراست.

کشف قاچاق کالا در چهارمحال و بختیاری

وی به طولانی شدن زمان اطاله دادرسی در تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی استان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی انبار در شهرستان‌های لردگان و بروجن برای کالاهای کشف شده تا تعیین تکلیف، ضروری است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از مردم استان درخواست کرد، در خصوص انبارهای کالای قاچاق و یا مواردی در خصوص کالای قاچاق از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند، تا در کوتاهترین زمان به این امر رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا، محور لردگان به بروجن و یاسوج به لردگان از محورهای ترانزیت جنوب به مرکز کشور و از پرترددترین محورهای مواصلاتی استان است که روزانه بیش از ۴۲ هزار تردد در این محور انجام می‌شود.

براساس اعلام تعزیرات حکومتی استان در ۶ ماهه نخست امسال ۴۰۰ پرونده در حوزه قاچاق کالا ارز در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی و متخلفان به پرداخت ۲۱۷ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

استاندارد میانگین رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی کشور ۴۰ روزو در استان ۱۰۵ روز است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟